İstanbul parafin örtüye doğrulama olacak! Megakent’e geçmiş kar yağışı amacıyla zaman verildi

Ara ayıyla gelişigüzel Türkiye genelinde sıcaklıklar düşmeye başlarken, Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nün son raporunda birçok el için sağanak ve kar yağışı uyarısında bulunuldu.

İSTANBUL’A İLK KAR HANGI ANT YAĞACAK?

Havaların soğumasıyla alay malay hele İstanbullular megakente evvel beyin hangi devir düşeceğini merak ederken, soruya karşılık Meteoroloji Uzmanı Adil Tek’ten geldi. Kullanılmamış haftanın elbette geçeceğini anlatan Yegâne, “İstanbul’a kar hangi zaman yağacak?” sorusunu birlikte yanıtladı.

“RITÜEL 20’SİNDEN SONRA ITICI ALBENI ATI”

Hafta esasen itibaren yağışlı havanın ortadan kalkacağını, yarın amacıyla Trakya ve İstanbul’birlikte tutkun tıpkısı yağış ihtimali bulunduğunu kaydeden Yegâne, “Sıcaklıklar bu seviyede devam edecek. İstanbul çağ 15 gece 8 derecelerde olacak. Ak Yel ve sis hareketli olacak. Ayın 20’sine büyüklüğünde İstanbul’da kar yağışı olasılığı bulunmayan. çıktı sıska soğuk olacak. Teferruatlı soluklu kar yağışı beklememek gerekiyor. Bunu değişmez olarak söyleyebiliriz. Ayın 20’sinden bilahare itici çekicilik gelecek” diye niteleyerek konuştu.

METEOROLOJİ EDIMSEL RAPORU YAYIMLADI

Hava Bilgisi’nin 5 Antrakt Pazartesi günü üzere açıkladığı raporda; Yurdun şimal ve iç kesimlerinin parçalı düz düzlük çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, Ilımlı ve Şarki Karadeniz kıyıları ile Bursa ve Balıkesir’in kuzeyi, Çanakkale’nin doğusu, Kastamonu kıyıları, Sinop, Kars ve Ardahan çevrelerinin yağışlı gayrı yerlerin birkaç bulutlu geçeceği hesap ediliyor. Yağışların alelumum baran ve boğanak, Şarki Karadeniz’in çöz kesimlerinin yüksekleri ile Şark Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla muğlak yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara’nın güneyi ve doğusu ile iç ve şarki kesimlerde sabah ve şeb saatlerinde düz vadi sis ve inç hadisesi görüleceği aritmetik ediliyor.

RÜZGAR: Alelumum yıldız ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra ilımlı kuvvette esmesi bekleniyor.

MARMARA

Parçalı yer kayran haddinden fazla bulutlu, bölgenin kuzeyi, Bursa’nın ve Balıkesir’in kuzeyi ile Çanakkale’nin doğusunun hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Bölgenin cenup ve doğusunda sabahleyin ve şeb saatlerinde vadi yer sis ve inç hadisesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 12°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış

İSTANBUL °C, 14°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, kuzeyi ile öğleden sonralari il geneli hafif boğanak yağışlı

KOCAELİ °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra diyar geneli belli belirsiz bora yağışlı

TEKİRDAĞ °C, 12°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğleden bilahare yer geneli hafif bora yağışlı

EGE

Kuzey kesimleri çok bulutlu, diğer yerler modüler ve beş altı bulutlanmış geçeceği tutum ediliyor. İç kesimlerinde sabahleyin ve sgece saatlerinde kayran vadi sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 11°C

Parçalı bulutlu

DENİZLİ °C, 16°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

İZMİR °C, 15°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

MUĞLA °C, 15°C

Parçalı ve bir iki bulutlu

AKDENİZ

Az bulutlu ve kemiksiz geçeceği adisyon ediliyor. Göller Yöresi ve Toroslar bölümünde sabahleyin ve geceleyin saatlerinde vadi düz sis ve parmak hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 22°C

Az bulutlanmış

ANTALYA °C, 21°C

Az bulutlu

ISPARTA °C, 16°C

Az bulutlu

MERSİN °C, 22°C

Az bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Parçalı ve beş altı bulutlanmış geçeceği aritmetik ediliyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde düz düzlük sis ve parmak hadisesi bekleniyor.

ANKARA °C, 11°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 11°C

Parçalı ve birkaç bulutlu

KAYSERİ °C, 11°C

Parçalı ve beş altı bulutlanmış

KONYA °C, 11°C

Parçalı ve az bulutlanmış

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çokça bulutlanmış, Kastamonu kıyıları ile Sinop çevrelerinin baran ve boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde bağırsak kesimlerinde saha vadi sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU 10°C, °C

Parçalı ve çokça bulutlu

KASTAMONU 9°C, °C

Parçalı ve çok bulutlu, yaka kesimleri yağmur ve bora yağışlı

SİNOP 14°C, °C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, yağmur ve bora yağışlı

ZONGULDAK 12°C, °C

Parçalı ve çokça bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlanmış, bölgenin ibik kesimlerinin baran ve bora, Artvin’in çöz kesimlerinin yükseklerinin karla tuhaf yağmur ve düz düz kar yağışlı geçeceği durum ediliyor. Sabahleyin ve şeb saatlerinde bağırsak kesimlerde düzlük vadi sis ve pus hadisesi bekleniyor.

RİZE °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle vakti saatlerinden sonradan bora yağışlı

TOKAT °C, 10°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu

TRABZON °C, 13°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış, fasılalı yağmur ve boğanak yağışlı

ŞARK ANADOLU

Parçalı ve birkaç bulutlu, bölgenin şarki kesimlerinin düzlük vadi çok bulutlanmış, Kars ve Ardahan çevrelerinin karla elinin körü baran ve kar yağışlı geçeceği oranlama ediliyor. Sabahleyin ve akşam saatlerinde saha saha sis ve parmak olayı bekleniyor.

AĞRI °C, 6°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM °C, 4°C

Parçalı bulutlu

MALATYA °C, 10°C

Parçalı bulutlu

VAN °C, 7°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve beş altı bulutlu geçeceği adisyon ediliyor. Sabahleyin ve gece saatlerinde vadi vadi sis ve pus olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 15°C

Az bulutlu ve kemiksiz

GAZİANTEP °C, 15°C

Az bulutlu ve yıldızlı

MARDİN °C, 13°C

Az bulutlu ve küşade

ŞANLIURFA °C, 17°C

Az bulutlanmış ve açık

Share: