İlk günden bugüne Motorola

Motorola, 1928’de kurulmuş ve o zamandan beri telsiz ekipmanı üreten bir şirkettir. Motorola telsizleri askeri, ulaşım, yayın ve acil servislerde kullanılmıştır.

Motorola telsizinin ilk ticari modeli ‘Walkie-Talkie’ olarak adlandırıldı ve Jack Promosyonlar tarafından icat edildi. Bu telsizler çok küçüktü ve pilotların uçuş sırasında iletişim kurmasına yardımcı olmak için paraşüt gibi uçaklara yerleştirilebiliyordu. Bugün Motorola, farklı kullanım türleri için çeşitli farklı modeller sunmaktadır.

Motorola telsizleri, iki yönlü telsiz iletişimi için kullanılan gelişmiş cihazlardır. Motorola telsizleri, ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli kanallar, özellikler ve işlevler sunar. Motorola, iki yönlü telsizler için en iyi markalardan biri olarak kabul edilir.

Motorola telsiz modelleri özellik ve spesifikasyonlara göre değişiklik gösterir, ancak bu faktörler satın aldığınız belirli modele bağlıdır: PMR446, DM1400, VX261, SL4000, SL1600 veya DP4801, DP4401EX Atex PMR446, daha az menzile sahip, bütçe dostu bir model olarak kabul edilir, ancak yüksek pil verimliliği; VX261 ise daha uzun bir menzile sahiptir ancak daha fazla pil gücü gerektirir. Fiyatlar da seçeceğiniz modele göre değişiklik gösterecektir; PMR446, VX261’den daha ucuzdur.

En yaygın Telsiz

Motorola telsiz, dünyadaki çoğu insanın en azından gördüğü ve bildiği her yerde bulunan bir cihazdır. Cihaz, bir asrı aşkın süredir piyasada ve tasarımından bu yana, bu markanın alameti farikası olan sürekli yenilikle birlikte, belirgin iyileştirmeler yaşadı. Dolayısıyla, Motorola telsizlerinin geçmişi buradaki tartışmamız için önemli değil. Ancak, bilinçli bir satın alma kararı vermek için çeşitli modeller ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir.

Motorola telsizleri, tüm Motorola telsizlerinin birbiriyle birlikte çalışabilir olmasını sağlayan Gelişmiş Teknoloji adı verilen tescilli teknolojisi için bir patentle korunmaktadır. Bu, bir telsiz modeline sahipseniz, başka herhangi bir cihaz satın almak veya telsizinizde herhangi bir değişiklik yapmak zorunda kalmadan onu herhangi bir ağda kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda, bir Motorola kullanıcısı başka bir kullanıcıyla iletişim kurmak isterse, bunu herhangi bir ekstra cihaza ihtiyaç duymadan yapabileceği anlamına gelir (her iki tarafın da bir Motorola telsizine sahip olması dışında).

Motorola, en iyi, en iyi telsizleri üreten çok uluslu bir şirkettir. Şirketin genel merkezi Chicago, IL’dedir.

Çok uluslu bir telekomünikasyon şirketi olan Motorola, ilk olarak 1928’de Chicago, Illinois’de Paul V. Galvin ve William J. Mitchell tarafından kuruldu. 11 West Adams Caddesi’ndeki kuruluşundan bu yana Motorola, o zamanlar popüler olan dijital telsizler ve çağrı cihazları da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen kablosuz iletişim ekipmanı ve yarı iletken üreticilerinden biri haline geldi.

Motorola telsizlerinin ilk iki modeli elektrik mühendisi olan William J. Mitchel tarafından icat edildi: en başarılı model Motorola telsiz PMR-44000 (VHF) idi. Bu model, hafif olması ve uzun bir menzile (4 mil) sahip olması nedeniyle polis memurları veya ambulans sürücüleri gibi kamu güvenliği personeli için kişisel taşınabilir kara mobil telsiz sistemlerinde kullanım için çok popüler oldu. Motorola telsiz Türkiye distribütörü ise Vizyon telsizdir.

Share: