‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesi ad çekme çekiminde mutluluk gözyaşları

‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesi kura çekiminde mutluluk gözyaşları

Malatya’da ‘İlk Evim İlk İşyerim’ projesi amacıyla kura çekimi yapıldı

MALATYA – Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şişko Ev İdaresinin başlattığı ” İlk evim, önceki işyerim” isimli dolgun ev projesinin Malatya’bile evvel aşama kura çekimi tamamlandı. Ad Çekme çekiminde ismini duyan tıpkı yurttaş ise gözyaşlarını tutamadı.

Cumhuriyet tarihinin arz büyük şişko basamak projesi olan ” İlk evim, İlk işyerim” Malatya’ya yapılacak olan 2 bin 791 şişman konutun hak sahibi kura çekiminin bir numara etabı Model Mecbur Spor Salonunda gerçekleştirildi. Malatya Ilbay Vekili Mustafa Halis, Çevre Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ulvi Laloğlu ve Büyükşehir Uray Başkan vekili Hasan Demez ve göz amacıyla bekleyen vatandaşlar ad çekme hava törenine katıldı. Proje çerçevesinde zaman Malatya hat bin 180, Darende 241 konutun kurası çekildi. Ahir günler ise 350’si Doğanşehir, 250’si Akçadağ, 100’ü Arapgir, 100’ü Hekimhan, 150’si Yazıhan, 120’si Darende Nazik, 100’ü Kuluncak, 100’ü Kermen ve 100’ü Pütürge ilçelerinin ad çekme çekilecek. Toplanmış 2 bin 791 nüsha konutun kura çekimi heyecana neden oldu. Kura çekiminde konuşan Ilbay Vekili Mustafa Münezzeh, “Bizim kültürümüzde insanın başını koyacak eve ihtiyacı vardır. Hükumetimizin 20 yılda yaptığı 1 milyon 170 bin civarındaki konutlara ekleyerek bu sene birlikte 250 bin civarında basamak inşa edecektir. Kuramızı ve çıkma bahtlı kişilere aldatıcı olmasını diliyorum” dedi. Toplumsal konutlar üzere referans yapan vatandaşlar ise heyecandan uyuyamadıklarını ve kura çekiminin esaslı olmasını diledi.

Ad Çekme çekiminde ismi çıkan vatandaşlar sevinçten gözyaşlarını tutamazken Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Share: