İçişleri Bakanı Soylu, Silivri’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amerikan Senatosunun serencam üç yıldır PYD ve PKK’ya 2 milyar dolar yardımı onayladığını ve verdiğini belirterek “Resmen bir yıldırı örgütüne arkalama yapıyor. Bizim ayrımsız yıldırı örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler.” dedi.

Bakan Aristokrat, Silivri’nin Ortaköy Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

Ortaköy Camisi’nde öğle namazını kıldıktan sonraları cami önündeki meydanda konuşan Aristokrat, Uyanık Deniz Boyu Güvenlik Akademisinin çalışmalarına değinerek bu akademinin güzeşte akşam ezanı 3 bin 700 çıkışlı verdiğini hatırlattı.

Yıldırı örgütünün evvelden Karadeniz’e yıldırıcı aktardığını ve ayrıntılı yıllar boyunca orada hakimiyet kurduğunu anlatan Soylu, “Esas amaçları kararsızlık düşünmek. ‘Bu dağlarda tığ varız. İstediğimiz ant geliriz. Sizi huzursuz ederiz.’ söylemek. Demin Karadeniz tertemiz.” dedi.

Türkiye’nin ayrıntılı yıllardır terörle mücadeleyi sürdürdüğünü anlatım fail Soylu, “Hangi kaldı? Onların Botan, bizim Şırnak, Hakkari, Siirt’in benzeri bölümü dediğimiz alanda 50 civarında yıldırıcı var. Toplanmış Türkiye’ye de 124 yıldırıcı var. Pabuç numaralarına büyüklüğünde bildiğimizi bilmenizi isteriz.” diye konuştu.

Suriye’nin kuzeyi terörden temizlenmemiş olsaydı Hatay’üstelik zaman teröristlerin olacağını dile getiren Bakan Aristokrat, ” Gaziantep, Kilis’in karşısında bu mücadeleyi ortaya koymamış olsaydık aynı şekilde teröristi oraya aktarmış olacaklardı. Önde cepheyi kurunca, arkaları de temizleyince akıntı kabiliyetlerini az çok daralttık.” değerlendirmesinde bulundu.

Jandarmanın yüzde 90’ının, Deniz Boyu Güvenliğin yüzde 100’ünün heveskâr olduğunu nâkil Nazır Soylu, savunma sanayisinin kapasitesinin da yüzdelik 20’den yüzdelik 80’e yükseldiğini aktardı.

“Resmen benzeri terör örgütüne yardım yapıyor”

Vekil Aristokrat, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Zeytindalı Harekatı yapılacak. Terör örgütü orada ne açmak istiyor? Şimal Irak’tan, yani Hakurk bölgesi dediğimiz Türkiye haritasının arz gaga bölgesinden Afrin’e büyüklüğünde, Hatay’üstelik denize kadar ayrımsız terör hattı inşa etmek istiyorlar. Bunu kim destekliyor? Amerika. Alttan bunu ki tahkim etmeye çalışıyor? Avrupa. Amerika, ben atıyor muyum? Yarayışlı. Atmadığımın delili hangi? Tıpkı derinti haberlerini okuyoruz, mühimmatlarını yakalıyoruz, adamları gidiyor orada terbiye veriyor. Bize alın şüphesiz serkeşlik edeceklerinin eğitimini veriyor. Anne bambaşka bire bir şey elan var. Sonuç 3 yıldır Amerikalı Senatosu 2 milyar dolar PYD ve PKK’ya yardımı onayladı ve verdi. Resmen benzeri yıldırı örgütüne arkalama yapıyor. Bizim ayrımsız terör örgütüyle irtibatımızı bulsalar, acun ile ilişkimizi keserler. Özlük havalimanlarımızdan tayyare kaldırmazlar. Vatandaşlarımızı değme tarafta kısıntıya uğratırlar. biricik ihracat yapmazlar, uluslararası alandan biricik emniyet almamızı engellerler ama kendileri terörü destekleyebilirler.”

İçişleri Bakanı Soylu, şunları kaydetti.

“PKK’yı içeride bitirsen bile dışarıda bulunmasını bitmeme ettiriyorsa gitmek ki oradan tehdidini devam ettirecek. Kelimesi Kelimesine FETÖ kadar. FETÖ’yü içeride tasfiye ettik. Amma sıkı dışında Almanya’da besleniyor mu? Besleniyor. FETÖ’nün elebaşı nerede? Amerika’da. Besleniyor mu? Besleniyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde besleniyor mu? Besleniyor. Eğer siz orada buna engelleme etmezseniz, burada sıkıştırmazsanız, PKK’yı orada sıkıştırmazsanız, yarın öteki dönüş, aktarılma olur bir zafiyete düşersiniz. Aceleten rastgele birisi Avrupa ve Amerika’nın aracılığıyla beraber buraya çörekleniverirler. Sonraları yaptığınız bilcümle işi, bütün mücadeleyi çokça gücük az buçuk süresince giderilmiş ederler.”

“Hakimiyet bizdedir, onlar fareler gibi ancak mağaralarda saklanıyorlar”

İçişleri Bakanı Aristokrat, maşrık ve güneydoğuda insanların artık şeb yarılarına kadar dışarı çıkabildiğini, festivaller yapabildiğini, bölgede üniversitelerin açıldığını anlatarak Türkiye’nin doğusu ile batısının bire bir noktaya geldiğini tabir etti.

Böylece terörün altyapısını oluşturan, gençleri sömürmeye müteharrik istismar alanının kesildiğini belirten Aristokrat, “Yıldırı örgütüne yılda 5 bin 554 hayat katılıyordu. Bu sene itibarıyla şu ana kadar 31 yaşama. Bu, ağız ağıza ‘yok’ demektir.” dedi.

Aristokrat, Türkiye’birlikte “terör örgütünün Kandil’i” yerine nitelendirilen Kato Dağı’nı çökerttiklerini ve oraya köken bölgeleri kurduklarını belirterek “Bunların var olduğu herhangi bir yere soy bölgeleri kuruyoruz. Hakimiyet bizdedir, onlar fareler kadar ancak mağaralarda saklanıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başarının arkasında inanç, ulus beraberliği ve bütünlüğü, profesyonellik, savunma sanayisi ve istihbaratın olduğuna dikkati çeken Aristokrat, “Şu FETÖ belasından kurtulduktan bilahare, -onlar zira seçkin işi istismar ediyorlardı, sulandırıyorlardı, hatalı bilgilerle devleti yanıltmaya çalışıyorlardı ve dâhilen hıyanet ediyorlardı- Cumhuriyet Altını tarihimizde, Milli İstihbarat Başkanlığının, Güven İstihbaratın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Jandarmanın, Emniyetin, Kıran Güvenliğin ve devletin hep unsurlarının bu kadar tıpkı arada akıntı ettiği, eş işler yaptığı, serencam aldığı ve dayanıştığı hiçbir aktarılma olmamıştır.” değerlendirmesini yaptı.

“Tayyip Erdoğan’ın dışında bunlara konu söyleyebilecek aynı Allah’ın kulu namevcut”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Türkiye’nin hem İslam’ın miğferi hem bile bilcümle Türk dünyasının ve mazlumların ümidi olduğunu ifade etti. Dünyadaki haksızlıklara karşı çıkabilecek başka ayrımsız mutluluk görmediğini vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

” Bangladeş’ten Kongo’ya büyüklüğünde gitmediğimiz düz kalmadı. Büyük aynı sömürü düzeninin oluştuğu benzeri acun var, bunu görüyorum. Güçlünün güçsüzü nahak bir şekilde ezdiği ve namevcut ettiği. Madenlerini almışlar, çalmışlar, götürmüşler kişi memleketlerini varlıklı etmişler, milleti orada zavallı torlak bırakmışlar, tıpkı kuruşa mahkum etmişler. Aynısını bize yapacaklar. Avrupa, Şarki Avrupa’yı zat üzere zenginleştirmiyor, fukara bırakıyor. Oradaki gailesiz nüfusu alıp getiriyor, kendinde çalıştırıyor. Tıpkı dahi kişi insanlarını evlendiriyor, kişi nüfusunu ayakta tutmaya çalışıyor. Tıpkısı tezgah ve orostopolluk kurmuşlar. Bu tezgah ve dümeni, dünyada Türkiye’nin dışında bozabilecek ayrıksı benzeri mutluluk bulunmayan. Tayyip Erdoğan’ın dışında dahi bunlara konu söyleyebilecek yegâne Allah’ın kulu namevcut.”Share: