İbrahim Çeçen Vakfından iri sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kısaca dokuz ay gibi aynı süredir başlattığı IC Elit Futbol yüksekokul projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Havza karmasına seçildi.

Dert, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan karma maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 yenik fail Dert karmasından 4 sporcu havza karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları amacıyla mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Tahminî dokuz aydır bu çocuklarımızın kuvvetli bir ayak topu altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Akademi ismini vererek futbola yıpranmamış başlayan yetenekli sporcuları ayrımsız araya tefhim etmek istedik. Bihakkın bu çalışmalarımız sonucunda domestik ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Dert şampiyonu oldu. Hafta böylelikle yapılan havza karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı amacıyla aynı haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını söyleyen Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Futbol Federasyonu Erzurum Toprak Müdürlüğü, Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı çok büyük oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Nahiye karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Haktan Belletici, Ölçülü Yer Emre Hakan Kaya ve Stoper yerine Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: