Eşini ve 3 kızını pompalı tüfekle katleden insan, irfan amacıyla eve götürüldü! Gazaplı mahalleli polis güçleri aracını taşladı

24 Ağustos günü saat 01.30 sıralarında 8 çocuk babası Hasan Karaaslan, evde uyuyan eşi Leyla ile kızları Bahir, Ferişte ve Şerife Karaaslan’a pompalı tüfekle acı etti. Çocuklar fenomen yerinde hayatını kaybetti, Leyla Karaaslan ise elem atarak gayrı odaya kaçtı. Ancak Hasan Karaaslan, eşinin arkasından gidip onu dahi öldürdü.

DİĞER ÇOCUKLARINI BILE ÇIVILEMEK İSTEDİ

Henüz bilahare komşu annesinin evinin bahçesinde uyuyan 2 çocuğuna yönelen Karaaslan, komşuları görünce aracına binip, polis merkezine anbean teyit oldu. Ana ve 3 kızı, ölü açımı işlemlerinin arkası sıra İdil ilçesine mecbur Arka köyünde müşterek defnedildi. beraber Karaaslan’ın 2 çocuğunun fındık işçisi adına Karadeniz Bölgesi’ne gittiği, diğerinin ise İstanbul’da bulunduğu belirtildi.

“SESLER DUYDUM”

Karaaslan, polise verdiği ifadede olaydan 5 periyot evvel yapım halindeki evini 800 bin TL’ye sattığını, bu durumdan bilahare bazen sesler duyduğunu doğacak sürdü. Bu sesler dolayısıyla zayıf düştüğünü, olay sırasında bile kendinde olmadığını iddia fail Karaaslan, “Ego bile ‘Delirttiniz beni’ dedim. Klimanın altında, köşede duran tüfeği elime aldım. Eşim ve çocuklarımın olduğu odaya geçtim. Tüfekle gelişigüzel odaya girdiğimde, eşimin ve kızlarımın seslerini duydum. Eşim koridora doğru kaçtı. Tamamen hatırlamamakla birlikte bir defa henüz ateşlemiş olabilirim” dedi.

KEŞİFTEN SONRA MAHALLELİ KARAASLAN’A TEPKİ GÖSTERDİ

Karaaslan, ifadesinin peşi sıra keşif üzere polat yelek giydirilerek eve götürüldü. Evde olayı anlatan Karaaslan, daha sonradan dışarı çıkarıldı. Durumu öğrenen mahallelinin, Karaaslan’a aksülamel gösterdiği görüntüler ortaya bundan sonra. Çoğu karı olan kalabalığı polisler uzaklaştırmaya çalıştı. Ayrımsız müddet avluda kapının takiben bekletilen Karaaslan, elan bilahare polis aracına bindirildi. Açar uzaklaşırken bazı kadınlar yerden aldıkları taşları fırlattı. cep telefonu kamerası ile görüntülenen lüp içinin bile cidal alanına döndüğü görüldü.

Karaaslan, işlemlerinin arkası sıra atıf edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Share: