Eşini ve 3 çocuğunu öldüren adamın psikolojik sorunları olduğu öne sürüldü

İdil ilçesinde Hasan Karaaslan, geceleyin saatlerinde eşini ve 3 çocuğunu katletti. Fenomen simultane komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu katliamdan komşuların gelmesiyle kurtuldu.

TESLİM OLDU

Zanlı Karaaslan olayı gerçekleştirdikten bilahare emniyete giderek silahı ile alay malay teyit oldu. Elan sonradan fenomen adına gelen sağlık ekipleri hayatını kaybeden üç kız ve annenin cansız bedenlerini otopsi geçmek üzere Şırnak Fehamet Hastanesine götürdü.

“PSİKOLOJİK SORUNLARI VARDI”

Komşularından Yüce Yıldırım, Karaaslan’ın ruh bilimsel sorunları yüzünden cinayetleri işlemiş olabileceğini değerlendirdi. Mürtefi Saika, “Hasan’la birçok seneden beridir komşuyuz. Mazi akşam zırh seslerine uyandım. Balkona çıktığımızda eşini ve 3 kızını öldürmüştü. Olayı duyduğumuzda çokça şaşırdım. Zira kendisi zat halinde sakin biriydi. yegâne ara bulucu vardı onunla nakliye işi yapıyordu. Sağa sola çokça müdahil biri değildi. Bu olayı vahşetle karşılıyorum. Psikolojik sorunları vardı. Ruh Bilimsel sıkıntıdan kıran olduğunu, bunalıma girmiş o şekilde cinayetleri işlediğini düşünüyorum” dedi.

“DUYDUĞUMUZA BAKARAK SORUNLARI VARDI”

Muhittin Özcan ise akşam 01.30’bile komşularının katliam yaptığını söyledi. Özcan, “Komşuluğu çok güzeldi. Duyduğumuza göre sorunları vardı. Ruh Bilimsel sorunları oluyordu. Ancak hiç kimseye zararı yoktu. Bu olayı duyduktan sonraları siktirici komşular olarak, İdil halkı yerine şaşırdık” şeklinde konuştu.

2 ÇOCUĞUNU DAHA ÇIVILEMEK İSTEMİŞ

Öte yandan eşini ve 3 kızını öldüren Hasan Karaaslan’ın daha bilahare annesinin hemencek komşu evinin bahçesinde uyuyan, yaşları aşağılık ve 1’i koca 2 çocuğunu birlikte vurmak üzere oraya yöneldiği ortaya bundan sonra. Silah sesleri üzerine bahçeye gelen komşuları gören Karaaslan’ın, henüz bilahare bu eyleminden vazgeçtiği ardından gidip polise teslim olduğu belirtildi.

8 çocuğu olan Hasan Karaaslan’ın 2 koca çocuğunun üstelik Karadeniz’e fındık toplamak için gittiği, 1 çocuğunun ise İstanbul’üstelik darülfünun öğrencisi olduğu öğrenildi.Share: