CHP Şırnak İl Başkanı, kendisinden 35 yaş hasis olan dini nikahlı eşini mihr tartışması dolayısıyla acıklı şekilde zedelenmek ettiği iddiasıyla gözaltında

Silopi ilçesi Dicle Mahallesi 1041’inci Sokak’a, güzeşte tün karı içi savaş olduğu ve şüphelilerin silahlı olabileceği ihbarı üzerine, polis ekipleri irsal edildi. Ekipler, dışarıda ihbarda kâin, CHP Şırnak İl Başkanı Cangir Bilin’in dini nikahla gelişigüzel yaşadığı M.A. ile karşılaştı. M.A., polise eşi ile aralarında sandık anahtarı zımnında tartışma yaşandığını, babası N.A.’yı aradığını, bunun üstüne Bilin’in kendisini darbetmeye başladığını söyledi. M.A., kendisini yetmek için eşine ilişik mufassal namlulu silahı alarak Bilin’i eve kilitlediğini ve dışarı çıktığını belirtti. M.A., dışarı çıktığı tam N.A.’nın fenomen namına geldiğini ve elinde kâin silahı alıp fevk çıktığını, ardı sıra fevk geçerek olayın büyümemesi için babasını da birbiriyle angajmanlı olan sair daireye kilitlediğini aktardı. Bunun üzerine eve giren polis güçleri, Bilin’i gözaltına aldı. Bilin’in şikayeti konusunda ise M.A. ve babası N.A. birlikte gözaltına alındı. Evde 1’i ayrıntılı namlulu 2 tüfek birlikte ele geçirildi.

“BENİ YERE YATIRIP, BOĞDU”

M.A., ifadesinde Cangir Bilin ile 7 aydır dini nikahla gelişigüzel olduğunu belirtip, şunları söyledi: “3 gündür eşimle savaş ediyoruz, tartışıyoruz. Cuma günü eşimle durumumuzu konuşup hallettik. Eşimle düğünden sonradan takılan mihr altınlarının bulunduğu kasanın anahtarı kul durmaktaydı. Ancak eşim bu 3 günce savaş sürecimizde köle bulunan kasanın anahtarını çaktırmadan almış. Ben evvel etapta bunun farkına varmadım. Eşime kasanın anahtarını benden hastalık sezdirmeden aldığını, artık aramızın düzeldiğini, anahtarı hoşgörüsüz vermesi gerektiğini söyledim. O bile o altınları kendisinin verdiğini altınlarının namına ait olduğunu söyledi. Ben üstelik kendisine altınların benim olduğunu söyledim. Daha sonraları babam N.A.’yı aradım. Telefon hoparlördeydi. Babama düğünde takılan mihr altınlarının kimin hakkı olduğunu sordum. Babam üstelik telefonda mihr altınlarının benim hakkım olduğunu söyledi. Ben dahi eşim Cangir’e ‘Bak aha, gördün mü’ dedim. Daha babamla yaptığımız telefon görüşmesi kapanmamıştı. Babam o esnada yaşanan tartışmalarımızı de duymuştur, diyerek düşünüyorum. Cangir üstelik sinirlenerek benim üzerime saldırdı ve ‘Sen kimsin ki baban kim olsun? Ben senin babanın lafına göre mi cereyan edeceğim? Ben aldım o altınları, altınların bütünü dahi benim’ dedi. Sonradan sinirlenerek üzerime saldırdı. Beni yere yatırdı ve boğazımı sıktı. Bana ‘Seni boğarım, öldürürüm’ dedi. Beni boğmaya bitmeme ettiği esnada ben üstelik kendisini ittim ve üzerimden attım, odadan çıktım. Eşimin bile evden kaçmasına engel olmak üzere habbe kapısını kilitledim ve akak odasına geçtim. Yatak odasının kapısını kilitledim. Cangir de kapıyı kırıp sine girmeye çalışıyordu. Ego birlikte korktuğum üzere daha ilkin yerini bildiğim eşimin üstüne ruhsatlı olan kalaşnikof diye bildiğim silahı bulunduğu düzlük olan giysi dolabı ile cidar arasındaki bölgeden aldım.”

“BENİ TEHDİT FAIL EŞİMDEN ŞİKAYETÇİYİM”

Bir Tane amacının kendisini sakınmak olduğunu söyleyen M.A., “Sonra eşim Cangir yatak odasının kapısını kırarak istek girdi. Aramızda çatışma oldu, ego eşimin üstüne çıktım ve ‘Yeter bundan sonra, seni öldürürüm, gelme’ dedim. ‘Babam gelene büyüklüğünde bekle sonra ne gerekiyorsa konuşacağız’ dedim. Bu esnada ego elimde kâin silahı hiçbir şekilde ateşlemedim. Yalnız kendimi bakmak ve oynatmak için silahı eşim Cangir’e doğrulttum. Eşim de ‘Tamam, doğrulama oluyorum, üzerine gelmeyeceğim, bir molekül yapma’ diye niteleyerek bana söyledi. Sonra ego birlikte eşime ait telefonu üstelik kimseyi aramasın, diye yanıma alarak evden çıkıp, özge daireye geçtim ve iki daireyi birbirine bağlayan kapıyı kilitledim. Özge daireden çıkıp binadan çıktığım esnada polisleri aradım. Sonraları binanın dışında bulunan ekol servisi kabilinden olan minibüsün beraberinde eşime ilişkin olan kalaşnikof bellik silahla ile polislerin gelmesini bekledim. Beklediğim esnada babam geldi. Elimden tüfeği alarak yukarı makul daha çok ve henüz sonrasında polisler bile geldi. Benim olay ile ilişkin bütün bildiklerim bunlardan ibarettir. Beni bilerek yaralayan, beni silahla zılgıt eden eşim Cangir Bilin’den müddei ve şikayetçiyim” dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.Share: