Çabucak 1 Dakikada Ancak Diyet Ve Haddinden Fazla Vitaminli Kakaolu Dondurma (Videolu)

Tarifin Hikayesi

Hemen 1 Dakikada Sade Diyet Ve Haddinden Fazla Vitaminli Kakaolu Dondurma (Videolu) Tarifi İçin Malzemeler

  • 3 skor muz
  • 2 aşındırmak kaşığı hint bademi

Sadece 1 Dakikada Yalnız Perhiz Ve Çok Vitaminli Kakaolu Dondurma (Videolu) Tarifi Yapılışı

  1. 1. Formül :muzu dilimleyerek difrize atın. Donduktan sonra buzlu hâli ile rondoya atın.
  2. Konusunda kakao dökün ve kakao ve cansız muz dilimlerini rondodan geçirin. Gayet adamakıllı kıvamı ile yemeye amade. İster külahta gerek dondurma kasesinde yemeye hazırdır. ( bu yöntemi elan önceki üstelik muzlu dondurma tarifi paylaşmıştım. O tarifimde bu şekilde yapmıştım. O tanıtmalık yansımak üzere gerideki tariflerime bakabilirsiniz.
  3. 2. Yöntem: bu videoda ise muzları dondurmadan, doğrudan rondodan geçirdim. Bunun üzere kakao ve muzu rondoya attım. Saniyeler içre falsosuz ağıl geldi.
  4. Ben dondurmaları plastik bardaklara behre ettim. Siz dondurma kalıbınız yoksa benim kabil yapabilirsiniz.
  5. Pay ettikten sonra üzerlerine alüminyum folyo ile kap yaptım. Bu sayede hem okus pokus kokusu sinmeyecek hem de dondurma çubuğunu batırınca basit kalacak, yamuk tıpkı şekilde donmayacak.
  6. Bardakların munsap kısmına folyo ile kap yaptıktan sonra ortalarından mahbes açılır ve dondurma çubuğu ortaya batırılır. Ben dondurma çubuğu olmayanlar için öz kaşığı ile sapladım dondurmalara. Bu şekilde bile aynı almaşık oluyor. Ama dondurma çubuğu elan çakılı tutar. Yani kaşık bir zaman sonra dondurmayı düşürebilir.
  7. Bardakları buzluğa kaldırın ve donmasını bekleyin. Donduktan sonraları yemeye hazır olacaktır.Not: dondurma bardaktan kıytırık ayrılıyor. Amma ola ki çıkarmakta zorlanırsanız kenarından bıcak ile birkaç posta çevirin. Alelacele kalıptan ayrılacaktır.
Share: