Büyükşehir Belediyesi, Kemiksiz Yaşam Fuarı’nda

Büyükşehir Belediyesi, Meydanda Yaşam Fuarı’nda

EyafExpo’ya işaret vuran dinleti

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Şehir Konseyi Belirtik Kent Balıkesir Meclis Üyeleri, Kilitsiz Küreksiz Dirim Fuarı’nda (EyafExpo) yerini aldı. Fuarda, engelliler ve engelli yakınları, engelliler üzere yapılan mimarlık icraat, kentsel aranjman ve faaliyetleri hakkındaki yıpranmamış bilgiler kazanma fırsatı bulacak. Fuarda mini konser birlikte veren sedir üyeleri, vatandaşları kendilerine hayran bıraktı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 12.’si gerçekleştirilen Dünya’nın 6. Balaban fuarı olma özelliğine topluluk Ayan Dirim Fuarı’nda (EyafExpo) yerini aldı. 100’ü yerel yönetim gelmek üzere 200 firma ve kurumun katılımı ile gerçekleştirilen fuara, kısaca 20 ülkeden 20 binin üstünde kişinin ülfet etmesi bekleniyor.

4 Çatlak Alım Satım Günü’ne büyüklüğünde İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerine berrak olacak fuarda, farkındalığı zait, toplumsal sorumluluğun altını çizen, tamlık bileşenler bire bir arada toplanıyor.

Meclis üyelerinden mini konser

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Içtimai Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğü ile birlikte Balıkesir Büyükşehir Kent Konseyi Zahir Kent Balıkesir Meclisi üyeleri da fuara katıldı. Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu dahi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin standını görüşme etti. Karaismailoğlu’nun ziyareti esnasında Balıkesir’den ortaklık sağlayan meclisi üyeleri mini dinleti verdi.

Ziyaretçiler; ortopedik malzemeleri, bildirişim teknolojileri, hareket ve tutum ekipmanları, kilitsiz küreksiz yaşamı laf düzlük sonuç teknolojik ürünleri ve daha bir nice küşade yaşamı kolaylaştırabilecek işaret ve hizmetleri yakından tetkik ve imtihan ika imkanına ulaşacaklar.

Faaliyet paylaşımları olacak

Fuarda rüçhan adına engellilerin ve sakat yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ait bilgelik sahibi olmalarını sağlanacak. Yerel yönetimlerin engelliler amacıyla yaptıkları mimarlık çalışmalar, kentsel düzenleme ve faaliyetlerini paylaşmaları üzere imkan sağlanacak. Amme ve özel alanda bakir girişimlere kat açılacak, sivil topluluk kuruluşları beyninde etkileşimi güçlendirerek sosyal yüklülük bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına bindi sağlanacak.

İş birlikleri geliştirilecek

Firmalar; daraç içi ve ensiz dışı bağlantılar kurarak eser ve hizmetlerini akıllıcasına kitleye, eş paydada sunacak, ticari birikimlerine ve marka değerlerine esaslı ve vizyoner hareket ağları ekleme fırsatı bulacaklar. Ulusal ve arsıulusal ölçekte lider firmalar, kamu ve hususi kuruluşlar ile tıpkısı araya gelerek “Sarih Dirilik” dayalı hareket birliklerini geliştirecekler.

Share: