Bitirmiş ekipleri 3 köy okulunu boyadı

Batman’ın Kozluk ilçesinde açıkgöz personelince “Milli Yetişek ve Açıkgöz Halk Ele Karye Okullarını Renklendiriyoruz” projesi kapsamında 3 karye okulunun aksiyon ve aut boyaması yapıldı.

Kozluk Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Mili Terbiye Müdürlüğünce hesaplı proje kapsamında İlçe Açıkgöz Komutanlığı personeli Gürpınar ve Geyikli İlkokulunun ardından Karaoğlak İlkokulu ve Karye Yaşam Merkezinin bağırsak ve dışını boyadı.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Adak Kalp ve İlçe Cingöz Komutanı Yüzbaşı Aytaç Karaoğlu, çalışmaların tamamlanmasının ardından okulu musahabe etti, öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Bağlılık, proje kapsamında 3 okulun boyandığını belirterek, okulların sarıklı ve öğrencilerin kullanımına sunulduğunu söyledi.

Nitelikli terbiye amacıyla sarıklı ve öğrencilerin motivasyonunu faziletkâr tutmanın kebir olduğunu nâkil Bağlılık, bu amaçla okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesini sağladıklarını kaydetti.

Kalp, “İlçe Açıkgöz Komutanlığı iş birliğiyle bundan sonraki süreçte hedefimiz hep karye okullarımızı renklendirmek. Projemizin yürütülmesinde emeği sabık eğitim gönüllülerimize, personellerimize ve uyanık personellerine teşekkürname ediyorum.” diyerek konuştu.

Share: