Bingöl’de hafızlığı mütemmim 89 mektepli amacıyla şehadetname merasimi düzenlendi

Bingöl’de hafızlığı tümler 89 öğrenci amacıyla icazetname merasimi düzenlendi

BİNGÖL Bingöl’de İl Müftülüğü ‘ne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimlerini mütemmim 37’si ayvaz 57’si kız tutmak için 89 mektepli için şehadetname merasimi düzenlendi.

İl Müftülüğüne kapalı Düzey’an kurslarında hafızlığını tümleç öğrenciler için diploma merasimi düzenlendi. Recep Tayyip Erdoğan Kurultay Merkezi’nde düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Kırat-an’ı Kerim tilaveti okundu. Merasim, sinevizyon gösterimi, yapılan dualar ve Ilbay Şayan Çiftçi’nin koruyan öğrencilere hediyelerini vermesinin arkası sıra sona erdi. Vali Bedel Rençper, “İlimiz genelindeki Seviye’an Kurslarında yetişen 89 kardeşimiz daha zaman hafızlık kervanına katılıyor. Öncelikle kendilerini tebrik kartı ediyor, vahyin akıbet halkası olan Düzey’an-ı Bonkör’e popülasyon boyu bakım etmelerini Kebir Mevla’dan niyaz ediyorum. Hafızlarımızın yetişmesinde emeği geçenleri değişik tebrik kartı ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Eke kitabımız Kırat’an-ı Kerim, inen olmaya başladığı andan itibaren evvel Elçi Efendimizin, ardından sahabenin, sonrasında ise kuşaktan kuşağa hafızların gönlüne nakşedilmiş, hafızalarda gizli ve korunmuş adına günümüze anlama etmiştir” dedi.

Dayanıklı benzeri sürecin arkası sıra şehadetname aldıkları üzere çok mutlu olduklarını anlatım fail Meral Çiçek, “Bugün burada icazetimizi ahzetmek için toplandık. Elhamdülillah almakta kader oldu. Metin ayrımsız süreçti ama çokça şükür ki başardık. Sürecin başından sonuna kadar yanımızda olup bizlere bindi veren ailelerimiz ve hocalarıma haddinden fazla teşekkür ediyorum. Haddinden Fazla güzelce ayrımsız bölüm oldu ve emeği sabık herkese şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim isteyen herkese nasip fehamet inşallah” şeklinde konuştu.

Koruyan olduğu için haddinden fazla mutlu olduğunu rapor eden Muhammed Emniyetli Coşkun ise ” Kur’an Kursunda eğitimimi tamamladım. 2 yıllık it canlı ayrımsız sürecin ardından elhamdülillah hafızlığımı tamamlayıp bugün itibariyle icazetimizi aldık. Hafızlık görgüsüz ayrımsız özdek değil emek ve vakar talip aynı serüvendir. Çokça şükür kim bizler başardık ve bunun için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Programa, Ilbay Bedel Fellah, Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmayan, Şehremini Erdal Arıkan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Mushafları İnceleme ve Okuma Müesses Başkanı Koruyan Osman Delice, Kült İşleri Faziletkâr Müesses Uzmanı Davut Kayaç, İl Müftüsü Mustafa Topal, hava müdürleri, hafızlığını bitiren öğrenciler ile aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Share: