Bilecikli motor tutkunu, Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu oldu

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın akıbet kadem yarışları Kapadokya’nın giriş kapısı yerine mezkûr Soğanlı Vadisi’nde düzenlenirken, Bilecikli motor tutkunu Mürtefi Baydaş Veteranlar sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu.

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Türkiye Motor Federasyonu eliyle Kapdokya’bile kayran kayran Soğanlı Vadisi’nde Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın 4. Göl Ayağı yarışları düzenlendi. Yarışmaya Bilecik’ten Büyük Baydaş, İlkay Deniz, Içtihat Çakmak, Gürkan Büberci, Gökhan Karkaç, Hasan Can Kaçan, Burak Kaçan, Cemal Paşaoğlu ve İsmail Oktay Esmer katıldı. Yarışları sonucunda EnduroGP ve E3 sınıfında Kortej Uysal, E1 sınıfında İslam Yıldız, E2 sınıfında İzzet Kazdal, EB sınıfında Ömer Bulduk, EC sınıfında Aykut Kızıltan, Gençler sınıfında Sap Belletici, Veteranlar sınıfında Şanlı Baydaş ve Kadınlar sınıfında Nazlıcan Okumuş, ATV branşında ise ATVGP’de Osman Fırat, S1 sınıfında Haktan Özkul, S2 sınıfında Emre Can Uzlaş ve S3 (İki Çeker) sınıfında de Halil Yatgın 2022 yılının şampiyonları oldular. Kulüpler sıralamasında ise Enduro İstanbul Spor Kulübü birinciliğini ilan etti.

Bilecikli motosiklet tutkunu Mualla Baydaş 4 etaplı Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nın topladığı puanlarla Veteranlar sınıfında Türkiye Şampiyonu oldu. – BİLECİK

Share: