Bilecik Belediyesi’nden Öğretmenlere Hususi Mülakat

Bilecik Şehremaneti Başkan Vekili Melek Cıda Subaşı, ’24 Teşrinisani Öğretmenler Günü’nde belediyeye sadık alanlarda terbiye faaliyetlerini sürdüren öğretmenlerle ayrımsız araya geldi.

Uray’nin Vadipark Toplumsal Tesisleri’nde planlı buluşmada, Başkan Vekili Subaşı, öğretmenlerin gününü kutladı. Öğretmenlerle arkadaşça eden Subaşı, yapılan çalışmalar karşı vukuf aldı.

Bilecik Belediyesi bünyesindeki 50’e mail hoca ve eğitmen ile eğitime yardım sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Subaşı, şunları söyledi:

“Öncelikle bizleri bildirme fena hâlde şekilde yetiştiren ve bugünlere getiren bulunmaz öğretmenlerimize haddinden fazla teşekkür ediyor, sağlıklı ve bahtiyar tıpkı üzeri diliyorum. Hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimizi birlikte şükran ve şükranla anıyorum. Bilecik Belediyesi kendisine geleceğimizin teminatı çocukların eğitimine ehemmiyet veriyor; Celil Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün de söylediği üzere ‘fikri özgür, vicdanı özgür’ nesiller esermek amacıyla azimle çalışmaya bitmeme ediyoruz. Öğretmenlerimizin sosyal yaşantımızdaki yeri ve önemi kelimelerle tarif edilemez. Bizler üstelik Bilecik Belediyesi olarak icap saz alanında lüzum kültürel ve sanatsal çalışmalar adı altında lüzum Hesap Müzesi ve kreşlerimizde kestirmece 50’ye andıran sarıklı ve eğitmenle eğitime katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yarınlarımızın mimarları çocukları genişlik sunturlu şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda emek ve gayret sarfiyat fail bütün öğretmenlerimize ve eğitmenlerimize haddinden fazla teşekkürname ediyorum.”

Share: