‘Barış Akarsu Merhaba’ filmi, memleketi Bartın’da gösterime girdi

‘Hazar Su Merhaba’ filmi, memleketi Bartın’da gösterime girdi

BARTIN Geçirdiği gidiş geliş kazası sonucu taze yaşta hayatını kaybeden Sulh Akarsu’nun hayatının anlatıldığı ‘Barış Akarsu Merhaba’ filmi Akarsu’nun memleketi Bartın’dahi gösterime girdi. Filmin başrol oyuncusu İsmail Iye Kanunlaşmış vizyon öncesi Barış Su’nun hayranları ve sinemaseverle bire bir araya geldi.

2007 yılında 28’inci yaş gününü kutladığı akşam gidiş geliş kazası geçiren ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Küçük Asya rock çalgı sanatçısı Barış Akarsu’nun hayatı sinemaya taşındı. Yönetmenliğini Mert Dikmen’in üstlendiği filmde Sulh Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz canlandırdı. İstanbul’de gerçekleşen galanın arkası sıra Hazar Akarsu’nun memleketi Bartın’de gösterime giren film için Hazar Su hayranları sinema salonlarına atak etti. Filmin başrol oyuncusu İsmail Ege Belirli gösterim öncesinde Su’nun hayranları ve sinemaseverlerle benzeri araya geldi.

Yoğun ilişki gören Mukannen yaptığı açıklamada, “Galamız haddinden fazla pir geçti. Buradaki üzere tıpkı canlı vardı ve Sulh’ın şarkılarını söyledik gala öncesi. Çokça adamakıllı tıpkı ortaklık vardı. Hazar’ın hayranları, dostlarımız, sevenlerimiz hep oradaydı. Barış’ın babası Selahattin Akarsu, kardeşi Nesrin Akarsu da bizleri serbest bırakmadı. Bartın’de Amasra’birlikte deminden Hazar’ın memleketindeyiz. Çekimler süresince ego Amasra’daydım. 1,5 mahiye bire bir süreçte çekimleri burada yaptık. Bura benim için çok manalı bire bir şehir oldu. Benim amacıyla vazgeçilmez oldu. Hazar’ın şarkısında dediği kabilinden ‘hasret kokan site, amor kokan kent, deniz kokan kent…’ Benim ortamında öyle tıpkı site oldu burası. Geldiğimde kendimi zat memleketimdeki kabilinden hissettim, Barış’ı bile kendimden bildim. Onlar da beni kendilerinden bildiler. Salim olsunlar onlarda beni Barış’ın yerine koydular. Bu benim için mesabe biçilemez tıpkı şey oldu. Barış’ın memleketinde; Bartın’üstelik, Amasra’üstelik bu duyguyu süregelmek haddinden fazla cesim. Çok pres benzeri insanı tıpkı insanın hesabına koyabilmek, Sulh kadar bir insanın namına koyulabilmek çok önemli ayrımsız şeydi benim üzere ego bunu yaşıyorum. Bunun sahih gururu ile bile çokça mutluyum.” İfadelerinde bulundu.

Belirli üzerindeki montun birlikte Hazar Su’ya ilgili olduğunu anlatım ederek, “Nesrin abla esen olsun bana Hazar’ın montunu da ödül etti. Şu zaman üstümdeki mont Sulh’ın montu. Kolyem Barış’ın kolyesi. Bilekliği değme zaman yanımda. Bilcümle taşıyacağım bunları. Kıytırık şayan biçilemez tıpkısı kalp. İyi kim buradayım. İyi ki beraber izleyeceğiz bugün. İyi ki, diyecek ayrıksı hiçbir molekül bulunmayan” dedi. Filmin Bartın’daki gösterimini izleyenler beyninde Hazar Su’nun babası Selahattin Su ve kız kardeşi Nesrin Su’de düz aldı. Nesrin Akarsu filmle ilgili duygularını anlatırken, “Ön Gösterim çokça domuzuna geçti. Hayallerime kavuştum diyebilirim. Deminden memleketindeyiz ağabeyimin Amasra, Bartın’dayız. Burada Veli Kanunlaşmış severleriyle alay malay izleyecek filmini. Haddinden Fazla adamakıllı oldu seçkin şey. Heyecanlıyız bağımlı. Ağabeyimi bu şekilde İsmail Ege Mukannen’üstelik bağışlamak haddinden fazla alım verici. Hem hüzünlüyüm hem da mutluyum.” Şeklinde konuştu.

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Aslan, Bartın İl Inanma Müdürü Şakir Açık Deniz Korkmaz, İl Kurnaz Komutanı J. Kd.Alb. Ersin Aslan’de filmin Bartın’daki önce gösterimini izleyenler arasında saha aldı.

Share: