Balıkesir’de polis güçleri, motosikletleri ukubet değil, perforaj mutlu etmek üzere durdurdu

Balıkesir’de polis, motosikletleri ukubet değil, delme hediye etmek üzere durdurdu

BALIKESİR – Burhaniye’de denetimlerini kesintisiz olarak sürdüren İlçe Güvenlik Müdürlüğü trafik ekipleri bu posta motosikletleri ceza amacıyla değil, perforaj hediye etmek amacıyla durdurdu.

Cumhuriyet Altını Meydanında, Güven Müdürü Mukavim Kartal’ın birlikte katıldığı etkinlikte, motosiklet sürücülerini durduran ekipler, uyarılarda bulunurken cazibeli ve yansıtıcılı delme hediyesi ile şaşırdı.

İlçe Güvenlik Müdürü Metanetli Kartal ile Gidiş Geliş Seksiyon Amiri Özgül Reçel’in öncülüğündeki ekipler, motosiklet sürücülerine şaşırtı yaptı. Motor sürücülerini durduran ekipler uyarılarda bulunurken, çekimli ve yansıtıcılı yelek armağan etti. Güvenlik Müdürü Sağlam Kartal ve Trafik Devir Amiri Özgül Reçel’in verdiği yelekleri giyen gençler, kurallara uyacaklarını belirtirken, ekiplere teşekkürname etti. Motor kullanıcılarına çalımlı delme dağıtımı yaptıklarını anlatan İlçe Güvenlik Müdürü Takatli Kartal, “16 Ağustostan itibaren motosiklet kullanıcılarının akşam saatlerinde gelgelli delme kullanımı zorunlu ağıl geldi. Bu konuda ilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu günde arkadaşlarımızla gelişigüzel yelek dağıtıyoruz. Cümle sürücülerimizi ve hele motor sürücülerini bilgilendirmeye devam edeceğiz. Denetimlerimiz bitmeme edecek” dedi.

Share: