AK Parti Afyonkarahisar Mebus Eroğlu, Mardin Valiliğini müzakere etti

DOĞRU Parti Afyonkarahisar Mebus Veysel Eroğlu, Mardin Valiliğini konuşma etti.

Valilik Itibar Defterini imzalayan Eroğlu, Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü.

Eroğlu, Mardin’de eski yıllarda su ve kere konularında yavaş problemler olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde arazide yaptıkları incelemelerin arkası sıra Beyazsu akıtma hattını şehre kazandırdıklarını, bu arada hattın intikal güzergahında kâin yolda de düzentileme gerçekleştirerek sınırlı olan yolu genişlettiklerini söyledi.

20 yılda Mardin’e 65 bilyon lira envestisman yapıldığını anlatım eden Eroğlu, “Çağdaş sulamaları getirdik. Burası çok verimli topraklar. Şanlıurfa’dan Mardin’e büyüklüğünde dünyanın sunma balaban takma kanalını inşa ettik. 221 kilometrelik yazı düz yazı ettik. Amiyane kocaman oldu. Mardin ve ilçelerinde çok daha güzel amal yapılacak. Mardin çokça güzelleşti, havası değişti.” dedi.

Vali Demirtaş’ın Mardin için tıpkı yıldız olduğunu dile getiren Eroğlu, çalışmaları ve vatandaşa olan andıran ilgilisiyle Demirtaş’ı takdir ettiğini kaydetti.

Vali Demirtaş ise ziyaretten duydukları memnuniyeti belirterek, Eroğlu’na Mardin’e verilen hizmetlerden dünya teşekkür etti.

Share: