3 kızını ve karısını uykusunda öldüren özlük, eşiyle ev satışından ufuk tartışmış!

Şırnak İdil ilçesi Yeni Mahalle Botaş Caddesi’nde Hasan Karaaslan, geri gece evde uyudukları tam eşi Leyla ile kızları Su (17), Melek (16) ve Şerife K’ye (13) pompalı tüfekle keskin etti. Daha sonraları silahıyla karakola revan Hasan K, eşini ve çocuklarını öldürdüğünü belirtti.

2 ÇOCUĞU NASIP ESERİ KURTULDU

Olay takkadak komşuları olan babaannelerinin evinde olan 2 çocuğu ise felek eseri katliamdan kurtuldu. Şüpheli Karaaslan olayı gerçekleştirdikten sonradan emniyete her an cebe ile alay malay teslim oldu. Daha bilahare görüngü yerine gelen afiyet ekipleri hayatını kaybeden üç kızı ve annelerinin donmuş bedenlerini otopsi olmak amacıyla Şırnak Çap Hastanesi’ne götürdü.

BABA TUTUKLANDI

Olay hesabına polis ve 112 Acil Keyif ekipleri gönderme edildi. Ekipler, Hasan K’nin eşi ve 3 kızının hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazeler, otopsi için Şırnak Kerem Hastanesine gönderildi. Gözaltına alınan çirkin Hasan K’nin emniyetteki işlemleri sonrası gönderme edildiği adli mercilerce tutuklandı.

15 YIL EVVEL TEDAVİ GÖRMÜŞ

Öte yandan baba hakkında mütekellim komşular, şahsın psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu aktardı. Hasan K’nin 15 yıl evvel Elazığ’da ayrımsız hastanede otama gördüğü öğrenildi.

EVİ SATTIĞI İÇİN ARALARI BOZULMUŞ

Babanın ağızsız ve asude ayrımsız yapısı olduğuna ilgi çeken kasaba sakinleri, yaşadıkları şaşkınlığı anlattı. Çiftin beyninde anlaşmazlıkların bulunduğunu belirten komşular, Hasan K’nin evini sattığı amacıyla karısıyla uğraş ettiğini dahi belirtti. Öte yandan geçmiş gece evde 4 pare kız çocuğunun bulunduğu, 7 yaşındaki çocuğun katliamdan buzdolabının arkasına saklanarak kurtulduğu öğrenildi.Share: